DM Flejsborg - 200 duer

07-09-2019

Danske Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 127

Vundet af Christian E Arnesen med 198/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 85,00 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian E Arnesen BJC Man 100,00
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,98
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,98
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,47
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,97
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 96,97
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,46
Jakob Iversen Team Lund Man 95,96
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,96
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 95,45
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,45
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,45
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,45
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,95
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 94,95
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,95
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,95
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 94,95
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 94,95
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 94,44
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 94,44
Anders Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 93,94
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 93,43
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,43
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 93,43
Kasper Pedersen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,43
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,43
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 92,93
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,93
Kent Jensen DSU Man 92,93
Benjamin Larsen BBJ Man 92,93
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 92,42
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 92,42
Peter Terkelsen Team Lund Man 91,92
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 91,92
Henrik Hansen Team Lund Man 91,92
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,41
Rasmus Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,91
Christian M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 90,40
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 90,40
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,40
Mikkel Petersen Team Lund Junior 90,40
Christian Staunskær ??? Man 89,90
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,90
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,90
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 89,90
Mikkel Dall Team Claysport Syd Man 89,39
Jesper Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,39
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 89,39
Jesper Sandgrav Holsterbro Strandjagtforening Man 89,39
Carsten Josephsen HFC Man 88,89
Ulrich Løcke HFC Man 88,89
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 88,89
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 88,38
Torben Hartkopf MSK Man 88,38
JESPER Maj Larsen ??? Man 88,38
Lasse Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 87,88
Daniel Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 87,88
Carl T Ø Jørgensen Team Lund Junior 87,88
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 87,37
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 87,37
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,37
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 86,87
Sonny Persson Gilleleje Jagtforening Senior 86,87
Kevin Hansen Team Lund Man 86,87
Jonas Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 86,36
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 86,36
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 86,36
Jasper Nielsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,36
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,36
Klaus Jensen Team Lund Man 86,36
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 85,86
Hanse Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 85,86
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 85,86
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,35
John Hansen DSU Senior 85,35
Johnny Larsen HFC Man 84,85
Peter Buus Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 84,34
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 84,34
Michael Schow ÅFK Man 84,34
Jesper Brix HBJ Senior 83,84
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 83,84
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 83,33
Frederik Bråthen Gilleleje Jagtforening Man 83,33
MORTEN Langhoff ??? Man 83,33
Tommy Ole Jensen Team Claysport Syd Man 82,32
Mikkel Løcke HFC Junior 81,82
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 81,31
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,31
Carsten Bille Holst Thorning Man 81,31
Per R Hansen HFC Man 81,31
Bjarne Mølgaard HFC Man 81,31
Bent Holm Team Claysport Syd Man 81,31
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 81,31
Ib Iversen Team Lund Man 81,31
Mads Milling BBJ Man 80,30
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 79,80
Arne Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 78,79
CARSTEN Jensen ??? Man 78,79
Mikkel Struntze Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 77,78
Jes P Andersen Team Lund Veteran 77,78
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 77,27
Jan Hansen Team Claysport Syd Man 77,27
Morten Vørts Givskud Sogns Jagtforening Man 76,77
Tonni Andreasen Fyns Flugtskydningsforening Man 76,26
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 75,76
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 75,76
Bjarne Birnbaum HFC Senior 75,25
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 75,25
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 73,74
Ian Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 73,23
FLEMMING Eriksen ??? Man 73,23
KRISTIAN Nørskov ??? Man 72,22
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 72,22
MARCUS Løcke ??? Junior 71,72
Lisbet Hedegaard MSK Lady 71,21
Laila Terkelsen Team Lund Lady 69,70
KASPER Mathiasen ??? Junior 67,17
HEINE Nielsen ??? Man 66,67
Kim Berthelsen Team Lund Man 66,67
Søs Haynes Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 65,66
Anders Caben Team Lund Senior 65,66
Jane Nordestgaard Team Lund Lady 63,64
Kurt Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 61,62
LENE Løcke HFC Lady 60,10
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 59,60
GERT Larsen ??? Senior 52,53