Vamdrup - 100 duer

23-04-2016

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 90

Vundet af Christian B Pedersen med 100/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 82,66 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 100,00
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 99,00
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,00
Jakob Iversen Team Lund Junior 97,00
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,00
Christian E Arnesen BJC Senior 95,00
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,00
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,00
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,00
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,00
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,00
Jesper H Jensen Team Lund Junior 92,00
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 92,00
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 92,00
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,00
Kent Jensen DSU Senior 92,00
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 92,00
Henrik Hansen Team Lund Senior 92,00
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,00
Ib Iversen Team Lund Senior 91,00
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,00
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 91,00
Ivan Mikkelsen Team Claysport Syd Senior 91,00
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 90,00
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 90,00
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,00
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,00
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 89,00
Lennart Hansen Team Claysport Syd Senior 89,00
Peter Terkelsen Team Lund Senior 89,00
Dennis Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,00
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 89,00
John Hansen DSU Senior 89,00
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 88,00
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 88,00
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 88,00
Henrik Nymark Team Claysport Syd Senior 87,00
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 87,00
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 87,00
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 87,00
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 87,00
Rene Haagen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,00
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 86,00
Thomas K Mogensen Team Claysport Syd Senior 86,00
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 86,00
Klaus Jensen Team Lund Senior 86,00
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 85,00
Nicolas Mahoney Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 84,00
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 84,00
Thor Hamann Team Lund Junior 84,00
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,00
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 84,00
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 84,00
Bjarne Mølgaard HFC Senior 83,00
Povl Lauridsen Team Lund Senior 83,00
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,00
Kristian Sørensen JET Senior 82,00
Anton Gubi Team Lund Veteran 81,00
Anders Caben Team Lund Veteran 80,00
Christian M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 80,00
Johnny Larsen HFC Senior 80,00
Rasmus Feddersen Team Lund Senior 80,00
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 80,00
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 80,00
Lars Olsen Trier Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 80,00
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 79,00
Andreas Nissen Team Lund Senior 79,00
Mike Fabricius ESB Senior 79,00
John Starup Team Claysport Grindsted Veteran 78,00
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,00
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 77,00
Jes P Andersen Team Lund Veteran 77,00
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 77,00
Tino Christiansen Team Lund Senior 77,00
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 76,00
Morten Mølgaard Team Lund Senior 76,00
Bent Sørensen Team Lund Senior 74,00
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 74,00
Jack B Fabricius ESB Senior 74,00
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 73,00
Bjarne Birnbaum HFC Veteran 73,00
Jesper Dam Team Claysport Syd Senior 72,00
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 72,00
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 71,00
Per R Hansen HFC Senior 71,00
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 69,00
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 34,00
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 0,00
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 0,00