DM 2016 Vamdrup - 200 duer

10-09-2016

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 116

Vundet af Jonas P Christensen med 196/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 85,80 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 98,47
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,96
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,45
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 96,94
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 96,94
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 96,94
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 96,94
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 96,43
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,43
Christian E Arnesen BJC Senior 96,43
Jakob Iversen Team Lund Junior 95,92
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,92
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,90
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,90
Ivan Mikkelsen Team Claysport Syd Senior 94,39
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 94,39
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,88
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Senior 93,37
Søren Nielsen Team Lund Senior 93,37
Jesper Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,37
Patrick Sambleben Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,37
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,37
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,86
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 92,35
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Veteran 92,35
Peter Terkelsen Team Lund Senior 92,35
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,84
Kent Jensen DSU Senior 91,84
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,84
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 91,84
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 91,33
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 91,33
Ulrich Løcke HFC Senior 91,33
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 90,82
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,82
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 90,82
Hauke Paysen Team Lund Senior 90,82
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 90,31
Kjeld Mortensen Team Lund Senior 90,31
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 90,31
Michael Nielsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,31
Henrik Hansen Team Lund Senior 90,31
Lars Olsen Trier Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 90,31
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,80
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,80
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 89,80
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 89,80
Mikkel Dall Team Claysport Syd Junior 89,29
Ib Iversen Team Lund Senior 89,29
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 88,78
Kjeld Rahbæk Team Lund Senior 88,78
Jerry Gordon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 88,78
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 88,78
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,78
Peter K Paust Team Claysport Syd Senior 88,27
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 88,27
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,27
Thomas K Mogensen Team Claysport Syd Senior 88,27
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,76
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Senior 87,24
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,24
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 87,24
Johnny Larsen HFC Senior 86,22
Jes P Andersen Team Lund Veteran 86,22
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Senior 86,22
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 85,20
Kasper Hjort Team Claysport Syd Junior 85,20
Tino Christiansen Team Lund Senior 85,20
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 84,69
John Hansen DSU Senior 84,18
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 84,18
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 83,67
Michael Jepsen ??? Senior 83,67
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 83,16
Jens C K Andersen ??? Senior 83,16
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 83,16
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 82,65
Rune Andresen ??? Senior 82,65
Jack B Fabricius ESB Senior 82,14
Thor Hamann Team Lund Junior 81,63
Bent Sørensen Team Lund Senior 81,12
Anders Caben Team Lund Veteran 81,12
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 80,61
Andreas Nissen Team Lund Senior 80,61
Anton Gubi Team Lund Veteran 80,10
Richard Halgaard ??? Senior 80,10
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 80,10
Klaus Jensen Team Lund Senior 80,10
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 79,08
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,08
Jeppe E Mikkelsen ??? Senior 78,57
Henrik Nymark Team Claysport Syd Senior 78,57
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 78,57
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 78,57
Kaj Hjorth Team Claysport Syd Senior 77,55
Mike Fabricius ESB Senior 77,55
Andreas Kring ??? Junior 77,55
Rasmus Feddersen Team Lund Senior 77,55
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 77,04
Tommy Ole Jensen Team Claysport Syd Senior 77,04
Bjarne Birnbaum HFC Veteran 76,02
Per R Hansen HFC Senior 75,51
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 75,00
Thomas Røslau Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 74,49
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 74,49
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 74,49
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 73,47
Peter Lefolii Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 72,96
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 72,96
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 72,45
Dennis P Knudsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 71,94
Mikkel Løcke HFC Junior 69,90
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 67,86
Lotte Nørredal Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 54,08
Lisbet Hedegaard MSK Damer 50,51