Vamdrup - 100 duer

Vamdrup

18-03-2017

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 110

Vundet af Christian E Arnesen med 96/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 81,47 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian E Arnesen BJC Senior 100,00
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 98,96
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 98,96
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,92
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 96,88
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,79
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,79
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,79
Rasmus Bjergegaard Team Lund Senior 94,79
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,75
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,75
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,75
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,75
Jakob Iversen Team Lund Junior 93,75
Christian M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 93,75
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 92,71
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,71
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 92,71
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,67
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 91,67
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 91,67
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Senior 91,67
Patrick Sambleben Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,67
Peter Terkelsen Team Lund Senior 91,67
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 91,67
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,62
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 90,62
Henrik Hansen Team Lund Senior 90,62
Mikkel Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,62
Lars Frederiksen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,62
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 89,58
Johnny Larsen HFC Senior 89,58
Klaus Jensen Team Lund Senior 89,58
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 89,58
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,58
Jesper H Jensen Team Lund Junior 89,58
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 88,54
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 88,54
Ib Iversen Team Lund Senior 88,54
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,54
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,54
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 87,50
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,46
Tommy Ole Jensen Team Claysport Syd Senior 86,46
Ivan Mikkelsen Team Claysport Syd Senior 86,46
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Senior 86,46
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 85,42
Mikkel Dall Team Claysport Syd Junior 85,42
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 85,42
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Veteran 85,42
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 84,38
Povl Lauridsen Team Lund Senior 83,33
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 83,33
Bjarne Mølgaard HFC Senior 83,33
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 82,29
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 82,29
Morten Mølgaard Team Lund Veteran 82,29
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,29
Ulrich Løcke HFC Senior 82,29
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Senior 81,25
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 81,25
Andreas Nissen Team Lund Senior 81,25
Kjeld Mortensen Team Lund Senior 80,21
Jan Hansen Team Claysport Syd Senior 79,17
Jef Jefsen Holsterbro Strandjagtforening Senior 78,12
Anders Caben Team Lund Veteran 78,12
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 78,12
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,08
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 77,08
Mikkel Petersen Team Lund Junior 77,08
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 77,08
Bent Sørensen Team Lund Senior 76,04
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 76,04
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 76,04
Thor Hamann Team Lund Junior 76,04
Torben Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 75,00
Tino Christiansen Team Lund Senior 75,00
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 75,00
Ib Sloth Hansen Hvidebæk Jagtforening Senior 73,96
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Senior 73,96
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 73,96
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 72,92
John Hansen DSU Veteran 72,92
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 72,92
John Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Veteran 71,88
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 71,88
Rasmus Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 71,88
Jes P Andersen Team Lund Super Veteran 70,83
Steen M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 68,75
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 67,71
Lisbet Hedegaard MSK Damer 66,67
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 65,62
Per R Hansen HFC Senior 65,62
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 64,58
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 64,58
Bjarne Birnbaum HFC Veteran 64,58
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Veteran 64,58
Mikkel Løcke HFC Junior 64,58
Bøje Kristiansen Givskud Sogns Jagtforening Senior 63,54
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 63,54
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 62,50
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 62,50
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 62,50
Benny Lorentzen Team Lund Senior 60,42
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 58,33
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 57,29
Helle Lauridsen Team Lund Damer 57,29
Kira M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 52,08