Lund - 100 duer

Lund

01-04-2017

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 96

Vundet af Jørn Olsen med 96/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 85,99 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 100,00
Christian E Arnesen BJC Senior 98,96
Peter Terkelsen Team Lund Senior 98,96
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 98,96
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,92
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,92
Andreas Nissen Team Lund Senior 97,92
Kent Jensen DSU Senior 97,92
Jakob Iversen Team Lund Junior 97,92
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 97,92
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,83
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,83
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,83
Jesper H Jensen Team Lund Junior 95,83
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,79
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,79
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,79
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 94,79
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 94,79
Patrick Sambleben Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,79
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 93,75
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,75
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 93,75
Lars B E Pedersen ÅFK Senior 93,75
Christian M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 92,71
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 92,71
Henrik Hansen Team Lund Senior 92,71
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 91,67
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,67
Ivan Mikkelsen Team Claysport Syd Senior 91,67
Bent Sørensen Team Lund Senior 90,62
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,62
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 90,62
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 90,62
Ib Iversen Team Lund Senior 89,58
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Senior 89,58
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 88,54
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 88,54
Hauke Paysen Team Lund Senior 88,54
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 88,54
Mads Jensen Team Lund Senior 88,54
Mikkel Petersen Team Lund Junior 87,50
Bjarne Mølgaard HFC Senior 87,50
Anders Caben Team Lund Veteran 87,50
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 87,50
Johnny Larsen HFC Senior 87,50
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 86,46
Povl Lauridsen Team Lund Senior 86,46
Carl T Ø Jørgensen Team Lund Junior 85,42
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 85,42
Bjarne Birnbaum HFC Veteran 85,42
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 84,38
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 84,38
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 84,38
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 84,38
John Hansen DSU Veteran 84,38
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 84,38
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 84,38
Jan Hansen Team Claysport Syd Senior 84,38
Benny Lorentzen Team Lund Senior 83,33
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 83,33
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Senior 82,29
John Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Veteran 82,29
Jes P Andersen Team Lund Super Veteran 82,29
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,25
Tommy Ole Jensen Team Claysport Syd Senior 81,25
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,25
Per R Hansen HFC Senior 80,21
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 80,21
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 80,21
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Senior 80,21
Christian Siebert Team Lund Senior 77,08
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Veteran 77,08
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,08
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 77,08
Steen M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 76,04
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 76,04
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 76,04
Jef Jefsen Holsterbro Strandjagtforening Senior 75,00
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 75,00
Tino Christiansen Team Lund Senior 75,00
Ulrich Løcke HFC Senior 73,96
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 72,92
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Senior 72,92
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 71,88
Flemming Christensen Team Lund Super Veteran 68,75
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 67,71
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 65,62
Helle Lauridsen Team Lund Damer 62,50
Mikkel Løcke HFC Junior 61,46
Laila Terkelsen Team Lund Damer 61,46
Kira M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 58,33