Holsterbro - 100 duer

Holsterbro

15-04-2017

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 81

Vundet af Christian B Pedersen med 200/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 82,78 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 100,00
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 98,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,00
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,00
Christian E Arnesen BJC Senior 95,00
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,00
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,00
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,00
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 93,00
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,00
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,00
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,00
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 92,00
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 92,00
Mads Jensen Team Lund Senior 92,00
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 91,00
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,00
Jakob Iversen Team Lund Junior 91,00
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,00
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 90,00
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 90,00
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 90,00
Peter Terkelsen Team Lund Senior 90,00
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,00
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Senior 90,00
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 89,00
Jesper H Jensen Team Lund Junior 89,00
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,00
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 88,00
Ib Iversen Team Lund Senior 87,00
Bjarne Mølgaard HFC Senior 87,00
Kent Jensen DSU Senior 87,00
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Senior 87,00
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 86,00
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 86,00
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 86,00
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 86,00
Andreas Nissen Team Lund Senior 85,00
Klaus Jensen Team Lund Senior 85,00
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 85,00
Johnny Larsen HFC Senior 82,00
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 82,00
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 82,00
Ib Sloth Hansen Hvidebæk Jagtforening Senior 82,00
Carsten Josephsen HFC Senior 81,00
Vagn G Lauridsen Team Lund Senior 81,00
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 81,00
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,00
Kjeld Mortensen Team Lund Senior 81,00
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 81,00
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 80,00
John Hansen DSU Veteran 80,00
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 79,00
Mikkel Dall Team Claysport Syd Junior 79,00
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Senior 79,00
Jan Hansen Team Claysport Syd Senior 79,00
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 78,00
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 78,00
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 77,00
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,00
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Senior 77,00
Mikkel Løcke HFC Junior 77,00
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 75,00
Tino Christiansen Team Lund Senior 75,00
John Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Veteran 75,00
Mikkel Petersen Team Lund Junior 75,00
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 74,00
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 74,00
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 73,00
Per R Hansen HFC Senior 73,00
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 72,00
Benny Lorentzen Team Lund Senior 70,00
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 69,00
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 67,00
Jes P Andersen Team Lund Super Veteran 67,00
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 65,00
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Veteran 64,00
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 63,00
Laila Terkelsen Team Lund Damer 52,00
Lisbet Hedegaard MSK Damer 51,00