Skandinavisk 2017 - 200 duer

Scandinavian Championships 2017

04-08-2017 - 06-08-2017

Kombineret - Compak Sporting

Antal skytter: 95

Vundet af Christian E Arnesen og Jonas P Christensen med 193/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 85,39 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian E Arnesen BJC Senior 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 100,00
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 99,48
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 99,48
Jakob Iversen Team Lund Junior 97,93
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,89
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,37
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,85
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 95,85
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,34
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 94,82
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,82
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 94,82
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 94,82
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,30
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 94,30
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,30
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,26
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 92,75
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Senior 92,23
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Veteran 92,23
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,23
Jesper H Jensen Team Lund Junior 92,23
Kaj Meggers Team Lund Senior 91,71
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,19
Roeland Schultz ÅFK Senior 91,19
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,67
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 90,67
Kent Jensen DSU Senior 90,67
Mikkel Dall Team Claysport Syd Junior 90,16
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 90,16
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 90,16
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,64
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 89,64
Henrik Hansen Team Lund Senior 89,64
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 89,64
Peter Terkelsen Team Lund Senior 89,12
Ib Iversen Team Lund Senior 88,60
Morten Mølgaard Team Lund Veteran 88,08
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 88,08
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,56
Bent Sørensen Team Lund Senior 87,56
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 87,05
Kjeld Rahbæk Team Lund Senior 87,05
Klaus Jensen Team Lund Senior 87,05
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,05
Johnny Larsen HFC Senior 87,05
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 87,05
Bjarne Mølgaard HFC Senior 86,53
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Senior 86,53
Ulrich Løcke HFC Senior 86,01
Andreas Nissen Team Lund Senior 86,01
Jes P Andersen Team Lund Veteran 86,01
John Hansen DSU Veteran 86,01
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 85,49
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 85,49
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 85,49
Mikkel Petersen Team Lund Junior 85,49
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 84,46
Hauke Paysen Team Lund Senior 84,46
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 83,94
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,94
Carl T Ø Jørgensen Team Lund Junior 83,42
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 83,42
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 82,38
Christian Christensen ??? Junior 81,87
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 81,87
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 81,35
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 81,35
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 80,83
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 80,31
Anders Caben Team Lund Veteran 80,31
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 79,79
Jan Hansen Team Lund Senior 79,79
Tino Christiansen Team Lund Senior 79,27
Morten Lauridsen ??? Senior 78,76
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Senior 78,24
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 78,24
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Veteran 77,72
Bjarne Birnbaum HFC Veteran 77,20
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,20
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 76,68
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 74,61
Carsten Josephsen HFC Senior 74,09
Mikkel Løcke HFC Junior 73,58
Per R Hansen HFC Senior 72,02
Flemming Christensen Team Lund Super Veteran 70,98
Anton Gubi Team Lund Veteran 70,47
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 70,47
Christian Siebert Team Lund Senior 70,47
Cornelius Andresen Bucka ??? Junior 69,95
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 68,39
Kasper Nissen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 65,28
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 62,18
Christina Arnesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 53,37