KFK - 100 duer

KFK

10-03-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 84

Vundet af Gustav Lagerbon og Thomas Stark med 98/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 85,67 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,96
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,94
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,94
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 96,94
Jakob Iversen Team Lund Man 96,94
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,92
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,92
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,90
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 94,90
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,90
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,90
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,90
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 93,88
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 93,88
Ulrich Løcke HFC Man 93,88
Lars Frederiksen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,88
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 93,88
Kent Jensen DSU Man 93,88
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,86
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 92,86
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,86
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,84
Jakob Mølbæk Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 91,84
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 91,84
Henrik J Jensen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 90,82
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,82
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Man 90,82
Bjarke Nordvang Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,80
Mikkel Dall Team Claysport Syd Junior 89,80
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 88,78
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,78
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 88,78
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 88,78
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 88,78
Carsten Josephsen HFC Man 88,78
Johnny Larsen HFC Man 87,76
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,76
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 87,76
Henrik Hansen Team Lund Man 87,76
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 87,76
Ib Sloth Hansen Hvidebæk Jagtforening Senior 86,73
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 86,73
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 86,73
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 86,73
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 85,71
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,71
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,71
Peter Terkelsen Team Lund Man 84,69
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 84,69
Per R Hansen HFC Man 83,67
Kasper Pedersen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 83,67
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 82,65
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,63
Jan Hansen Team Lund Man 81,63
Klaus Jensen Team Lund Man 81,63
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 80,61
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 80,61
John Hansen DSU Senior 79,59
Bjarne Mølgaard HFC Senior 79,59
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,59
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 78,57
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 78,57
Mikkel Løcke HFC Junior 77,55
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,55
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 77,55
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Senior 77,55
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 77,55
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,55
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 76,53
Søren Schou Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 76,53
Anders Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 75,51
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Lady 72,45
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 72,45
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 70,41
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 68,37
Bjarne Birnbaum HFC Senior 67,35
Michael Kappe Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 64,29
Emil L Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 62,24
Kasper Kramme Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 61,22
Inge N Christensen Hvidebæk Jagtforening Lady 51,02