Vamdrup - 100 duer

Vamdrup

24-03-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 95

Vundet af Gustav Lagerbon med 98/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 86,03 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 98,98
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,94
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,94
Kent Jensen DSU Man 96,94
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 96,94
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 95,92
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Jakob Iversen Team Lund Man 94,90
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,90
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 94,90
Henrik Hansen Team Lund Man 93,88
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,88
Jesper Højhus Team Lund Man 93,88
Roeland Schultz ÅFK Man 92,86
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 92,86
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 92,86
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 92,86
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,86
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 92,86
Ib Iversen Team Lund Man 92,86
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 92,86
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 91,84
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,84
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,84
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,82
Peter Terkelsen Team Lund Man 90,82
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 90,82
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 89,80
Johnny Larsen HFC Man 89,80
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,80
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 89,80
Jakob Mølbæk Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 89,80
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,80
Bjarne Mølgaard HFC Man 89,80
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 89,80
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 88,78
Ulrich Løcke HFC Man 88,78
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 88,78
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 88,78
Mikkel Dall Team Claysport Syd Man 88,78
Klaus Jensen Team Lund Man 87,76
Morten Mølgaard Team Lund Senior 87,76
Christian M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 87,76
Lars Frederiksen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,76
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 87,76
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 87,76
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 87,76
Kjeld Lautrup Team Lund Man 86,73
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 86,73
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,73
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,73
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 86,73
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,73
John Hansen DSU Senior 85,71
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 85,71
Mikkel Petersen Team Lund Junior 85,71
Henrik J Jensen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 85,71
Bent Sørensen Team Lund Man 85,71
Kasper Pedersen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 84,69
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 84,69
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,69
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 84,69
Jan Hansen Team Lund Man 84,69
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 83,67
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,67
Michael Schow ÅFK Man 82,65
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 81,63
Emil W Jensen ??? Junior 81,63
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Man 80,61
John Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Veteran 79,59
Mikkel Løcke HFC Junior 79,59
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 78,57
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 78,57
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,55
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 76,53
Per R Hansen HFC Man 76,53
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 75,51
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 74,49
Jes P Andersen Team Lund Veteran 74,49
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Lady 72,45
Bjarne Birnbaum HFC Senior 72,45
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 71,43
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 70,41
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 69,39
Lisbet Hedegaard MSK Lady 69,39
Jimmy Tange Team Lund Man 66,33
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 63,27
Anders Caben Team Lund Senior 60,20
Laila Terkelsen Team Lund Lady 60,20
Ahmad Mohseni ÅFK Senior 59,18