DM 2018 Søgaard - 200 duer

DM 2018 Søgaard

07-09-2018 - 09-09-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 128

Vundet af Christian E Andersen med 189/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 84,02 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian E Andersen BJC Man 100,00
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 99,47
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 98,94
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 98,41
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 97,88
Jakob Iversen Team Lund Man 96,83
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,83
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 96,30
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,30
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,77
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 95,77
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,71
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,18
Ulrich Løcke HFC Man 94,18
Kasper Pedersen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,65
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,65
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,65
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,12
Kent Jensen DSU Man 93,12
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,12
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,12
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 93,12
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 92,59
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 92,59
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 92,59
Mikkel Petersen Team Lund Junior 92,06
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 91,53
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,53
Henrik Hansen Team Lund Man 91,01
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 91,01
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 90,48
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,48
Carl T Ø Jørgensen Team Lund Junior 90,48
Mikkel Dall Team Claysport Syd Man 90,48
Ib Iversen Team Lund Man 89,95
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,95
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 89,95
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 89,95
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 89,42
Johnny Larsen HFC Man 89,42
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 89,42
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,89
LASSE Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 88,89
Peter Terkelsen Team Lund Man 88,89
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 88,89
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 88,36
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 88,36
Henrik J Jensen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 88,36
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,83
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 87,83
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 87,83
Carsten Josephsen HFC Man 87,30
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,30
Ivan Mikkelsen Team Claysport Syd Man 86,77
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 86,24
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 85,71
Roeland Schultz ÅFK Man 85,71
Jakob Mølbæk Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 85,71
Benjamin Larsen BBJ Man 85,71
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,19
Michael Nielsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,19
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,19
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 84,66
Bjarne Mølgaard HFC Man 84,66
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 84,13
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,13
Rasmus Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,13
Klaus Jensen Team Lund Man 83,60
BENT Holm Team Claysport Syd Man 83,60
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,60
Bent Sørensen Team Lund Man 83,07
JESPER Sandgrav Holsterbro Strandjagtforening Man 83,07
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 83,07
Kasper Hjort Team Claysport Syd Junior 82,54
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 82,54
MICHAEL Schultz Team Lund Man 82,54
Søren, Rudebeck 2 Team Lund Man 82,54
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 82,54
Mikkel Løcke HFC Junior 82,54
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,01
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,01
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 81,48
Jan Hansen Team Lund Man 81,48
JONAS Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 81,48
Mike Olsen Holsterbro Strandjagtforening Man 81,48
Mads Milling BBJ Man 80,95
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 80,95
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 80,42
Christian Staunskær ??? Man 80,42
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 79,89
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 79,89
Michael Schow ÅFK Man 79,89
ANDERS Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 79,89
Vagn G Lauridsen Team Lund Senior 79,89
Hauke Paysen Team Lund Senior 79,37
John Hansen DSU Senior 79,37
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 79,37
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 78,84
Peter Buus Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 78,31
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 78,31
DANIEL Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 78,31
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 77,78
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 77,25
Morten Mølgaard Team Lund Senior 77,25
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 76,72
Per R Hansen HFC Man 76,72
Jimmy Tange Team Lund Man 76,72
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 75,66
John Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Veteran 75,66
KEVIN, Olsen 6 Holsterbro Strandjagtforening Man 73,54
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 73,02
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 72,49
Bjarne Birnbaum HFC Senior 71,96
MORTEN Vørts Givskud Sogns Jagtforening Man 71,96
Anders Caben Team Lund Senior 71,96
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 70,90
Christian Christensen ??? Junior 70,90
Sonny Persson Gilleleje Jagtforening Man 70,37
Kaj Hjorth Team Claysport Syd Man 70,37
Jes P Andersen Team Lund Veteran 69,84
HELENE, A. Mørk 16 Fyns Flugtskydningsforening Lady 69,31
Ahmad Mohseni ÅFK Man 67,72
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 67,72
Søren Schou Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 67,20
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 66,67
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 63,49
Lisbet Hedegaard MSK Lady 61,90
RAINER, Hrab 104 Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 51,85