DM 2017 KFK - 200 duer

KFK

09-09-2017 - 10-09-2017

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 96

Vundet af Christian B Pedersen med 193/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 81,56 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 100,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 99,48
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 98,96
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,93
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,93
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,41
Christian E Arnesen BJC Man 95,34
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,34
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,30
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,78
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Man 93,26
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,23
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,71
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 91,71
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,19
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 91,19
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,19
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,67
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 90,16
Jakob Iversen Team Lund Man 90,16
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,16
Mikkel Dall Team Claysport Syd Junior 89,12
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 88,60
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 88,60
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,08
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 87,05
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,05
Kent Jensen DSU Man 87,05
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 87,05
Klaus Jensen Team Lund Man 86,53
Peter Terkelsen Team Lund Man 86,53
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 86,53
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,01
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,01
Frank Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,01
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 86,01
Ulrich Løcke HFC Man 85,49
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 85,49
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,49
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 84,97
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 84,97
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,46
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 84,46
Johnny Larsen HFC Man 83,94
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,94
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 83,42
Henrik Hansen Team Lund Man 82,90
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 82,90
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,38
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,87
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,87
Per Knudsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,35
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 80,83
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 80,83
Jan Hansen Team Lund Man 80,83
Ib Iversen Team Lund Man 80,31
Morten Mølgaard Team Lund Man 79,79
Morten Lauridsen ??? Man 79,79
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 79,79
Christian Simony Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 78,76
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 78,76
Mikkel Petersen Team Lund Junior 78,24
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 77,72
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 77,20
Carsten Josephsen HFC Man 77,20
Jes P Andersen Team Lund Senior 77,20
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 76,68
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 76,17
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 75,65
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 75,13
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 75,13
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 75,13
Per R Hansen HFC Man 75,13
Tino Christiansen Team Lund Man 74,61
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 74,61
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 74,09
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 73,06
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 72,54
Torben Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 71,50
John Hansen DSU Senior 71,50
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 70,47
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 69,95
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 69,95
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 69,43
Troels Vollertsen ??? Man 69,43
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 69,43
Bjarne Birnbaum HFC Senior 68,39
Niels Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 67,88
Mikkel Løcke HFC Junior 66,84
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 66,84
Simon Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 66,32
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 65,28
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Lady 61,14
Klaus Ipsen ??? Man 60,62
Emil L Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 60,10
Emil W Jensen ??? Junior 59,59