Holstebro - 100 duer

Holstebro

16-03-2019

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 83

Vundet af Jens Lagerbon og Jonas P Christensen med 99/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 88,20 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 98,99
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 98,99
Christian E Andersen BJC Man 98,99
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 98,99
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 98,99
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 98,99
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,98
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 97,98
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 97,98
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,98
Peter Terkelsen Team Lund Man 96,97
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,97
Jakob Iversen Team Lund Man 96,97
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,97
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 96,97
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,96
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,96
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,95
Bjarne Mølgaard HFC Man 94,95
Kent Jensen DSU Man 94,95
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 94,95
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 94,95
Ulrich Løcke HFC Man 94,95
Mikkel Petersen Team Lund Junior 94,95
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,95
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 94,95
Klaus Jensen Team Lund Man 93,94
Benjamin Larsen BBJ Man 93,94
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 92,93
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 92,93
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 91,92
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 91,92
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Man 91,92
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,91
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 90,91
JESPER Sandgrav Holsterbro Strandjagtforening Man 90,91
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,90
Ib Iversen Team Lund Man 89,90
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 88,89
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,89
LASSE Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 88,89
Jan Hansen Team Lund Man 87,88
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,88
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,88
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 86,87
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 86,87
Mads Milling BBJ Man 86,87
Mike Olsen Holsterbro Strandjagtforening Man 86,87
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,86
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 85,86
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 85,86
John Hansen DSU Senior 84,85
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,85
Mikkel Løcke HFC Junior 84,85
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 83,84
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 83,84
Bjarne Birnbaum HFC Senior 83,84
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,84
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,83
ANDERS Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 82,83
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,83
Per R Hansen HFC Man 82,83
JESPER Mikkelsen Holsterbro Strandjagtforening Man 82,83
DANIEL Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 81,82
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,82
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 80,81
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 79,80
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,80
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 79,80
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 78,79
Laila Terkelsen Team Lund Lady 77,78
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 77,78
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 76,77
JAKOB Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 76,77
JONAS Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 74,75
Lisbet Hedegaard MSK Lady 74,75
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 73,74
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 69,70
KEVIN Olsen Holsterbro Strandjagtforening Man 68,69
Søs Haynes Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 66,67
LENE Løcke HFC Lady 61,62