Odense - 100 duer

Odense

30-03-2019

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 82

Vundet af Jeppe Olsen og Philip Larsen med 98/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 86,69 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Christian E Andersen BJC Man 98,98
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,96
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,96
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,96
Jakob Iversen Team Lund Man 97,96
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,94
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 95,92
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Mikkel Petersen Team Lund Junior 94,90
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,90
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 94,90
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 94,90
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,88
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 93,88
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,88
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 92,86
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 92,86
Klaus Jensen Team Lund Man 92,86
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,86
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 91,84
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 91,84
Peter Terkelsen Team Lund Man 91,84
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,84
Jan Hansen Team Lund Man 91,84
LASSE Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 91,84
Andreas Jensen Fyns Flugtskydningsforening Man 91,84
Benjamin Larsen BBJ Man 90,82
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,82
Mikkel Løcke HFC Junior 90,82
Ulrich Løcke HFC Man 90,82
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 90,82
Roeland Schultz Team Lund Man 90,82
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,82
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,80
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 89,80
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,78
Johnny Larsen HFC Man 88,78
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,78
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 88,78
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,78
John Hansen DSU Senior 87,76
Ib Iversen Team Lund Man 87,76
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 87,76
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,76
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 87,76
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,73
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 86,73
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 86,73
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,73
JONAS Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 86,73
ANDERS Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 85,71
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 85,71
Per R Hansen HFC Man 85,71
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,69
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 83,67
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,65
Romy Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,65
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 81,63
Bjarne Mølgaard HFC Man 81,63
Kent Jensen DSU Man 81,63
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 80,61
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 80,61
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 80,61
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 80,61
Bjarne Birnbaum HFC Senior 78,57
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 78,57
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 77,55
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 77,55
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 75,51
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 75,51
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 75,51
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 74,49
Laila Terkelsen Team Lund Lady 73,47
Mads Milling BBJ Man 73,47
DANIEL Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 72,45
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 71,43
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 68,37
Ian Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 68,37
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 67,35
LENE Løcke HFC Lady 55,10