Lund - 100 duer

Lund

06-04-2019

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 119

Vundet af Jeppe Olsen med 99/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 83,94 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 98,99
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,98
Mikkel Petersen Team Lund Junior 97,98
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,97
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 96,97
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,96
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 94,95
Jakob Iversen Team Lund Man 94,95
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,94
Kent Jensen DSU Man 93,94
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,94
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,94
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 93,94
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,94
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,93
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 92,93
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,93
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,93
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,92
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 91,92
Bent Sørensen Team Lund Man 91,92
Søren Nielsen Team Lund Senior 90,91
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 90,91
Henrik Hansen Team Lund Man 90,91
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,91
Jakob Schr�der Team Lund Man 90,91
JESPER Sandgrav Holsterbro Strandjagtforening Man 89,90
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 89,90
Jan Hansen Team Claysport Syd Man 89,90
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,90
Ulrich Løcke HFC Man 89,90
Andreas Jensen Fyns Flugtskydningsforening Man 89,90
Ib Iversen Team Lund Man 89,90
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 89,90
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 89,90
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,90
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 89,90
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 88,89
Per R Hansen HFC Man 88,89
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,89
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,89
Bjarne Mølgaard HFC Man 88,89
JONAS Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 88,89
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,88
Johnny Larsen HFC Man 87,88
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,88
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 86,87
Michael Schow ÅFK Man 86,87
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 86,87
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,87
Kjeld Rahbæk Team Lund Senior 86,87
Mikkel Løcke HFC Junior 86,87
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,86
Kevin Hansen Team Lund Man 85,86
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,86
Andreas Nissen Team Lund Man 85,86
Kaj Meggers Team Lund Man 85,86
Peter Terkelsen Team Lund Man 84,85
Carl T Ø Jørgensen Team Lund Junior 84,85
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 84,85
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 84,85
NORBERT Radtki Team Lund Senior 84,85
MORTEN Vørts Givskud Sogns Jagtforening Man 84,85
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,85
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,84
Jes P Andersen Team Lund Veteran 83,84
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,84
Hauke Paysen Team Lund Senior 83,84
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 83,84
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 83,84
Morten Mølgaard Team Lund Senior 83,84
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 82,83
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 82,83
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 82,83
Klaus Jensen Team Lund Man 82,83
Benjamin Larsen BBJ Man 82,83
LASSE Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 81,82
Hanse Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 81,82
Jakob Mølbæk Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 81,82
Henrik J Jensen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 81,82
ANDERS Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 80,81
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 80,81
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 80,81
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 80,81
Torben Hartkopf MSK Man 79,80
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 79,80
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,80
Janus Matzen Team Lund Junior 79,80
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Senior 78,79
Anders Caben Team Lund Senior 78,79
John Hansen DSU Senior 78,79
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 78,79
BENT Holm Team Claysport Syd Man 77,78
JAKOB Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,78
Lasse Jacewicz Team Lund Junior 76,77
Bjarne Birnbaum HFC Senior 76,77
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 76,77
Anton Gubi Team Lund Veteran 76,77
Lars Mårtensson Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 75,76
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 75,76
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 75,76
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 74,75
Lars Holler Jensen HFC Man 74,75
Jimmy Tange Team Lund Man 73,74
Henrik Jacewicz Team Lund Man 72,73
Christian Siebert Team Lund Man 72,73
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 69,70
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 68,69
Brian L�vbjerg Givskud Sogns Jagtforening Man 68,69
Bodil Binner Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 67,68
Mads Milling BBJ Man 67,68
DANIEL Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 66,67
Lisbet Hedegaard MSK Lady 64,65
Laila Terkelsen Team Lund Lady 63,64
Ian Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 61,62
Flemming Christensen Team Lund Master 60,61
Aksel Kyhl Team Lund Junior 58,59
LENE Løcke HFC Lady 55,56