Givskud - 100 duer

Givskud

27-04-2019

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 98

Vundet af Jørn Olsen med 98/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 86,10 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 100,00
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 98,98
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Jakob Iversen Team Lund Man 97,96
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 96,94
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 95,92
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 95,92
Mikkel Petersen Team Lund Junior 94,90
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 94,90
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,90
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,90
Jakob Schrøder Team Lund Man 94,90
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,88
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,88
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,88
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,88
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,88
Johnny Larsen HFC Man 92,86
Roeland Schultz Team Lund Man 92,86
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 92,86
Ulrich Løcke HFC Man 92,86
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 91,84
Hanse Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 91,84
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,84
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 91,84
Henrik Hansen Team Lund Man 91,84
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 91,84
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,82
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,82
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 90,82
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 90,82
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 90,82
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 90,82
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,80
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,80
Michael Schow ÅFK Man 89,80
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 89,80
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,78
Torben Hartkopf MSK Man 88,78
Christian Staunskær ??? Man 88,78
Mikkel Løcke HFC Junior 88,78
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,78
Benjamin Larsen BBJ Man 88,78
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 87,76
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 87,76
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,76
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,76
Peter Terkelsen Team Lund Man 87,76
Klaus Jensen Team Lund Man 87,76
Ib Iversen Team Lund Man 87,76
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 87,76
Bjarne Mølgaard HFC Man 87,76
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,76
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 86,73
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,73
Anders Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 86,73
Thomas Andersen HFC Man 86,73
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 85,71
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 85,71
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 84,69
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,69
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 84,69
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,69
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 84,69
Daniel Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 83,67
Jan Hansen Team Lund Man 82,65
NORBERT Radtki Team Lund Senior 82,65
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,65
Jes P Andersen Team Lund Veteran 81,63
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 81,63
Jonas Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 81,63
Mads Milling BBJ Man 81,63
Morten Mølgaard Team Lund Senior 80,61
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 80,61
Bent Holm Team Claysport Syd Man 79,59
Kevin Hansen Team Lund Man 79,59
Sonny Persson Gilleleje Jagtforening Senior 78,57
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 78,57
Per R Hansen HFC Man 78,57
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 77,55
Anders Caben Team Lund Senior 77,55
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 76,53
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 76,53
JAKOB Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 76,53
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 75,51
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 75,51
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 74,49
Bjarne Birnbaum HFC Senior 72,45
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 72,45
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 70,41
Lars Mårtensson Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 69,39
Brian Løvbjerg Givskud Sogns Jagtforening Man 68,37
Laila Terkelsen Team Lund Lady 67,35
HELENE, A. Mørk 16 Fyns Flugtskydningsforening Lady 66,33
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 65,31
LENE Løcke HFC Lady 61,22