Støvring - 100 duer

Støvring

04-05-2019

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 64

Vundet af Christian Kruse med 97/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 87,55 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 98,97
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 97,94
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 97,94
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 96,91
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,88
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,88
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,88
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,88
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,88
Ulrich Løcke HFC Man 94,85
Benjamin Larsen BBJ Man 94,85
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,85
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,85
Klaus Jensen Team Lund Man 94,85
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 94,85
Peter Terkelsen Team Lund Man 93,81
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,81
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,81
Mikkel Petersen Team Lund Junior 92,78
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,78
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 91,75
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 90,72
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 90,72
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,72
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,69
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 89,69
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 89,69
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 89,69
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 88,66
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 88,66
Johnny Larsen HFC Man 88,66
Bjarne Mølgaard HFC Man 88,66
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,66
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 88,66
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,66
Jan Hansen Team Lund Man 87,63
JONAS Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 87,63
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 87,63
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 87,63
Kent Jensen DSU Man 86,60
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 86,60
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,60
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 86,60
Arne Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 85,57
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,57
Hanse Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 85,57
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 85,57
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 85,57
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,54
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,54
Jasper Nielsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,51
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 81,44
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 80,41
DANIEL Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 79,38
Mikkel Løcke HFC Junior 78,35
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 77,32
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 77,32
Bjarne Birnbaum HFC Senior 75,26
Laila Terkelsen Team Lund Lady 74,23
Søs Haynes Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 72,16
Lisbet Hedegaard MSK Lady 65,98
MORTEN Vørts Givskud Sogns Jagtforening Man 61,86
LENE Løcke HFC Lady 51,55