KFK GP - 200 duer

Copenhagen GP

01-06-2019 - 02-06-2019

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 87

Vundet af Jonas P Christensen med 194/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 82,25 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,94
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,42
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,91
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,39
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 94,85
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 94,33
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,33
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,33
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,78
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,78
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,27
Henrik Hansen Team Lund Man 92,27
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,75
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,75
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,75
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,24
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,72
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 90,72
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 90,21
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,18
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 89,18
Bjarke Nordvang Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,66
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 88,66
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 88,66
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,14
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,14
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,63
Peter Henriksen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 87,63
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 87,63
Peter Terkelsen Team Lund Man 87,11
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,11
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,11
Bent Holm Team Claysport Syd Man 86,60
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,08
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Man 86,08
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,57
Jesper Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,57
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,05
Jerry Gordon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,54
Klaus Jensen Team Lund Man 84,54
Lars Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 84,02
Sonny Persson Gilleleje Jagtforening Senior 84,02
Per R Hansen HFC Man 83,51
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,51
Romy Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,51
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 82,99
Mikkel Løcke HFC Junior 82,99
Lars Olsen Trier Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 82,99
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,99
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,99
Dennis Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,99
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 82,47
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 81,96
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,96
Peter Rasmussen ??? Man 81,96
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 80,93
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 80,41
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 80,41
Mikkel Løcke HFC Junior 82,99
JAKOB Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 79,38
Roeland Schultz ÅFK Man 77,84
John Hansen DSU Senior 77,84
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,84
Jan Hansen Team Lund Man 77,32
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 77,32
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 76,29
Daniel Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 75,77
Bjarne Birnbaum HFC Senior 74,74
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 74,74
Troels Vollertsen ??? Man 74,23
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 74,23
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 73,71
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 73,20
Frederik Bråthen Gilleleje Jagtforening Man 72,68
Jonas Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 71,65
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 69,59
Ian Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 67,01
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 66,49
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 64,95
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 64,95
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 63,92
Lisbet Hedegaard MSK Lady 62,37
Ahmad Mohseni ÅFK Man 61,34
Søren Schou Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 60,82
LENE Løcke HFC Lady 52,06
Bodil Binner Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 45,36