Vamdrup GP - 200 duer

Vamdrup GP

29-06-2019 - 30-06-2019

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 102

Vundet af Christian E Arnesen med 196/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 83,09 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian E Arnesen BJC Man 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Jakob Iversen Team Lund Man 96,43
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,43
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,92
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 95,41
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,88
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 93,37
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,37
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,37
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,37
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,86
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 92,86
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,86
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 91,84
Jesper Sandgrav Holsterbro Strandjagtforening Man 91,84
Benjamin Larsen BBJ Man 91,33
Jesper Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,33
Peter Terkelsen Team Lund Man 90,82
Henrik Hansen Team Lund Man 90,82
Christian Staunskær ??? Man 90,82
Mikkel Petersen Team Lund Junior 90,82
Ivan Mikkelsen Team Claysport Syd Man 90,82
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 90,82
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 90,31
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,31
Frederik Fritzen ??? Man 90,31
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 89,80
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 89,29
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,29
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,29
Hanse Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 88,78
Johnny Larsen HFC Man 88,78
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 88,78
Roeland Schultz Team Lund Man 88,27
Lasse Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 88,27
Frederik Bråthen Gilleleje Jagtforening Man 88,27
Klaus Jensen Team Lund Man 87,76
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,76
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 87,24
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 87,24
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 87,24
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,24
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 86,73
Tommy Ole Jensen Team Claysport Syd Senior 86,73
Anders Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 86,73
Peter K Paust Team Claysport Syd Man 86,22
Bjarne Mølgaard HFC Man 86,22
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 85,71
Ib Iversen Team Lund Man 85,71
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,71
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 85,20
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 85,20
Jan Hansen Team Claysport Syd Man 85,20
Carsten Josephsen HFC Man 85,20
Jonas Bjerg Finnemand Team Claysport Syd Man 84,69
Thomas K Mogensen Team Claysport Syd Senior 84,69
Sonny Persson Gilleleje Jagtforening Senior 84,69
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 84,18
Michael Schow ÅFK Man 84,18
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 83,67
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,16
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 82,65
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 82,14
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 81,63
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 81,63
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 81,63
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 81,12
Ulrich Løcke HFC Man 81,12
John Hansen DSU Senior 81,12
Bent Holm Team Claysport Syd Man 81,12
Bent Holm Team Claysport Syd Man 81,12
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 80,61
Kevin Hansen Team Lund Man 79,59
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 79,08
Mikkel Løcke HFC Junior 78,57
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 77,04
Morten Vørts Givskud Sogns Jagtforening Man 77,04
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 76,53
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 76,53
Jes P Andersen Team Lund Veteran 76,02
Daniel Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 76,02
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 75,51
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 73,98
Bjarne Birnbaum HFC Senior 73,98
Tommy Petersen Gilleleje Jagtforening Man 72,96
Kim Berthelsen Team Lund Man 72,45
Laila Terkelsen Team Lund Lady 72,45
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 71,43
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 71,43
Tonni Andreasen Fyns Flugtskydningsforening Man 71,43
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 70,41
Mads Milling BBJ Man 69,90
Mikkel Struntze Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 67,86
Jane Nordestgaard Team Lund Lady 66,84
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 66,84
LENE Løcke HFC Lady 62,24
Lisbet Hedegaard MSK Lady 61,73
Brian Løvbjerg Givskud Sogns Jagtforening Man 57,65
Daniel Madsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 57,65
Steffen L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Man 54,59
Martin Laursen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 53,06