KFK - 100 duer

KFK

07-03-2020

Danske Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 82

Vundet af Christian E Arnesen med 100/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 81,96 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian E Arnesen BJC Man 100,00
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,00
Fredrik Malmström Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,00
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,00
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 93,00
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,00
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 92,00
Mikkel Petersen Team Lund Junior 92,00
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 92,00
Lars Frederiksen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,00
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 90,00
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 90,00
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,00
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,00
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,00
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,00
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,00
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 88,00
Rasmus Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,00
Roeland Schultz Team Lund Man 88,00
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,00
Mikkel Dall Team Claysport Syd Man 88,00
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 88,00
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 88,00
PATRIK Nilsson Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,00
JIMMY Tilly Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,00
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 87,00
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,00
BENJAMIN Lehmann Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,00
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 87,00
Bjarke Nordvang Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,00
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,00
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,00
Kent Jensen DSU Man 86,00
LINUS Svensson Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,00
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,00
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,00
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,00
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 85,00
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,00
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,00
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,00
Per R Hansen HFC Man 84,00
Peter Terkelsen Team Lund Man 84,00
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 84,00
Frank Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,00
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 83,00
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 83,00
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,00
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 82,00
Andreas Nissen Team Lund Man 82,00
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Man 81,00
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,00
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,00
Jan Hansen Team Lund Man 80,00
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 80,00
Jasper Nielsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 79,00
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 79,00
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 79,00
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 79,00
Ahmad Mohseni ÅFK Senior 77,00
Bent Holm Team Claysport Syd Man 76,00
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 75,00
ANDREAS Persson Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 75,00
LOKE Hansen Hvidebæk Jagtforening Man 73,00
Nicolas Mahoney Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 73,00
Simon Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 70,00
Laila Terkelsen Team Lund Lady 70,00
John Hansen DSU Senior 69,00
Søs Haynes Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 69,00
SIMON Malmström Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 69,00
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 68,00
JAKOB Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 67,00
KURT Koed Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 67,00
Bjarne Birnbaum HFC Senior 65,00
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 65,00
Tonni Andreasen Fyns Flugtskydningsforening Man 62,00
Bodil Binner Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 59,00
Søren Nielsen Team Lund Man 55,00
CHRISTINA Ø Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Junior 31,00