Givskud - 100 duer

27-02-2016

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 84

Vundet af Christian B Pedersen med 96/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 79,27 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 100,00
Christian E Arnesen BJC Senior 98,96
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,92
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,92
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 94,79
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 94,79
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,75
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Veteran 92,71
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 92,71
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,71
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 92,71
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 91,67
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,62
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,62
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 90,62
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 90,62
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,58
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,58
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 87,50
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,50
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 87,50
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Senior 87,50
Jakob Iversen Team Lund Junior 85,42
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 84,38
Henrik Hansen Team Lund Senior 84,38
Ib Iversen Team Lund Senior 84,38
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 84,38
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 84,38
Rene Haagen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 83,33
Tino Christiansen Team Lund Senior 83,33
Torben Hartkopf MSK Senior 83,33
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 83,33
Jerry Gordon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 83,33
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 82,29
Andreas Nissen Team Lund Senior 82,29
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,29
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 82,29
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 82,29
Vagn G Lauridsen Team Lund Veteran 81,25
Tommy Ole Jensen Team Claysport Syd Senior 81,25
Morten Mølgaard Team Lund Senior 81,25
Lars Olsen Trier Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 81,25
Bjarne Mølgaard HFC Senior 81,25
Anton Gubi Team Lund Veteran 80,21
Kent Jensen DSU Senior 80,21
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 80,21
Henrik Nymark Team Claysport Syd Senior 79,17
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 79,17
Christian Sørensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,17
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 78,12
Peter Terkelsen Team Lund Senior 78,12
Mikkel Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 78,12
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 78,12
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 77,08
Anders Caben Team Lund Veteran 76,04
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 76,04
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 76,04
Klaus Jensen Team Lund Senior 75,00
Thomas Hansen Tiset Senior 73,96
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 71,88
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 71,88
Torben Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 71,88
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 71,88
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 71,88
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 71,88
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 70,83
Johnny Larsen HFC Senior 69,79
Frederik Svendsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 68,75
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 68,75
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 68,75
Lars Mårtensson Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 66,67
Jes P Andersen Team Lund Veteran 66,67
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 65,62
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 64,58
Bjarne Birnbaum HFC Veteran 63,54
Maiken S Andersen Tiset Damer 61,46
Jef Jefsen Holsterbro Strandjagtforening Senior 60,42
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 57,29
Lisbet Hedegaard MSK Damer 56,25
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 52,08
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 52,08
Berit Larsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 51,04
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 46,88