KFK - 100 duer

OBS. Nu på 4 baner

19-03-2016

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 97

Vundet af Christian E Arnesen og Christian Kruse med 96/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 82,14 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Christian E Arnesen BJC Senior 100,00
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 98,96
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 97,92
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 96,88
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,88
Jakob Iversen Team Lund Junior 95,83
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,83
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 94,79
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 94,79
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,79
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,75
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,71
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,71
Mikkel Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,71
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 92,71
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 92,71
Roeland Schultz ÅFK Senior 92,71
Peter K Paust Team Claysport Syd Senior 91,67
Kent Jensen DSU Senior 91,67
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 90,62
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,62
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Veteran 90,62
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 90,62
Christian Sørensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,62
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 89,58
Dennis Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,50
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 87,50
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 87,50
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,46
Peter Terkelsen Team Lund Senior 86,46
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,46
Bjarne Mølgaard HFC Senior 86,46
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,46
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,46
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,46
Ib Iversen Team Lund Senior 86,46
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 86,46
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 85,42
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 85,42
Patrick Sambleben Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 85,42
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,42
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 85,42
Thomas Røslau Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 85,42
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 84,38
John Hansen DSU Senior 84,38
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 84,38
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 83,33
Morten Mølgaard Team Lund Senior 83,33
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Senior 83,33
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 83,33
Nicolas Mahoney Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 83,33
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 82,29
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 82,29
Jerry Gordon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,29
Peter Gdowski Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,25
John Starup Team Claysport Grindsted Veteran 81,25
Christian M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 81,25
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 80,21
Tino Christiansen Team Lund Senior 79,17
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 79,17
Christian Simony Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,17
David M Scheurer Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 78,12
Thor Hamann Team Lund Junior 78,12
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 78,12
Henrik Nymark Team Claysport Syd Senior 78,12
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,08
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 77,08
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 77,08
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,08
Klaus Jensen Team Lund Senior 76,04
Torben Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 76,04
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 76,04
Lars Frederiksen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 75,00
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 73,96
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 73,96
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 73,96
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 72,92
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 72,92
Michael Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 72,92
Anders Caben Team Lund Veteran 71,88
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 70,83
Johnny Larsen HFC Senior 70,83
Kjeld Mortensen Team Lund Senior 69,79
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 69,79
Nicholas A Typp Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 68,75
Michael Schow ÅFK Senior 68,75
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 67,71
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 66,67
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 64,58
Sara Arentsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 63,54
Per R Hansen HFC Senior 61,46
Lars Mårtensson Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 61,46
Berit Larsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 58,33
Lisbet Hedegaard MSK Damer 50,00
Alex Jeppesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 47,92