Vamdrup - 100 duer

28-03-2015

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 75

Vundet af Jakob Iversen

Konkurrencens gennemsnit var 80,64 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jakob Iversen Team Lund Junior 100,00
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,92
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,83
Rasmus Bjergegaard Team Lund Senior 95,83
Søren Nielsen Team Lund Senior 94,79
Christian E Arnesen BJC Senior 93,75
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,71
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 92,71
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 91,67
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,67
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 91,67
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,62
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,62
Tommy Ole Jensen Team Claysport Syd Senior 88,54
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,54
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,54
Mikkel Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,50
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,50
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 87,50
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,46
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,46
Ib Iversen Team Lund Senior 86,46
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,46
Flemming Bakkegaard Team Lund Senior 85,42
Henrik Hansen Team Lund Senior 85,42
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 85,42
Peter Gdowski Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 85,42
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 84,38
Berit Larsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 84,38
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Veteran 83,33
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 83,33
Klaus Jensen Team Lund Senior 82,29
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 81,25
Kaj Hjorth Team Claysport Syd Senior 81,25
Patrick Sambleben Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,25
Peter Terkelsen Team Lund Senior 81,25
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,25
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Super Veteran 81,25
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 81,25
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 81,25
Jerry Gordon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,25
Torben Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 80,21
Dennis Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,17
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 79,17
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 79,17
Thomas Røslau Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 79,17
Morten Mølgaard Team Lund Senior 79,17
Kasper Hjort Team Claysport Syd Junior 78,12
Peter Henriksen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 78,12
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 78,12
Anders Muus Team Claysport Syd Senior 77,08
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 77,08
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 77,08
John Hansen DSU Senior 76,04
John Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Veteran 76,04
Dan Johansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 76,04
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 76,04
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 76,04
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 75,00
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 73,96
Jes P Andersen Team Lund Veteran 72,92
Torben Iversen Team Claysport Syd Senior 72,92
Agnete Berner Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 71,88
Rene Haagen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 71,88
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 69,79
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 68,75
Michael Petersen MSK Senior 67,71
Carsten Bille Holst Thorning Senior 65,62
Tino Christiansen Team Lund Senior 65,62
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 64,58
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 62,50
Anton Gubi Team Lund Veteran 62,50
Kent Jensen DSU Senior 61,46
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 58,33
Sara Arentsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 56,25