Dragsholm - 100 duer

21-05-2016

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 74

Vundet af Jakob Iversen og Jonas P Christensen og Jørn Olsen og Steen Hansen med 50/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 84,70 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jakob Iversen Team Lund Junior 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 100,00
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 100,00
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Senior 98,00
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Super Veteran 98,00
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 98,00
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 98,00
Anders Grubov Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,00
Jesper Lyck Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,00
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,00
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 94,00
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,00
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 94,00
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,00
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 94,00
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,00
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 94,00
Paul Jørn Tingleff Team Lund Senior 94,00
Patrick Sambleben Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 94,00
Rene Haagen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,00
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Damer 92,00
Mikkel Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,00
Peter Terkelsen Team Lund Senior 92,00
Kent Jensen DSU Senior 92,00
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 92,00
Ib Iversen Team Lund Senior 90,00
Christian E Arnesen BJC Senior 90,00
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Senior 90,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 90,00
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,00
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,00
Nicolas Mahoney Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 88,00
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,00
Mikkel Dall Team Claysport Syd Junior 88,00
Andreas Nissen Team Lund Senior 86,00
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,00
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Damer 86,00
Søren Autrup Team Claysport Syd Senior 84,00
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Senior 84,00
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 84,00
Peter Gdowski Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 84,00
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,00
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 84,00
Jerry Gordon Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,00
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,00
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Super Veteran 82,00
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Senior 82,00
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,00
Kim B Hansen Team Claysport Syd Senior 82,00
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 80,00
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 80,00
Christian Sørensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 78,00
Klaus Jensen Team Lund Senior 78,00
Maiken R Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 78,00
Per R Hansen HFC Senior 78,00
Tino Christiansen Team Lund Senior 78,00
Torben Langdahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 78,00
Bjarne Birnbaum HFC Veteran 76,00
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 76,00
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Damer 76,00
John Hansen DSU Senior 76,00
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 74,00
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 74,00
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 74,00
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 72,00
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 72,00
Torben Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 70,00
Kim Lassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 68,00
Benny Lorentzen Team Lund Senior 66,00
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Damer 64,00
Mathias Søgaard Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 60,00
Steen Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 56,00
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 52,00