Odense 15 april - 100 duer

Odense

15-04-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 84

Vundet af Emil Petersen og Jørn Olsen og Martin Tønnesen og Thomas Stark med 99/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 88,59 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 100,00
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 100,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 98,99
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,98
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,98
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 96,97
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 96,97
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 95,96
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 95,96
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,96
Ib Iversen Team Lund Man 95,96
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,96
Morten Mølgaard Team Lund Senior 95,96
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 94,95
Peter Terkelsen Team Lund Man 94,95
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,94
Jakob Iversen Team Lund Man 93,94
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,94
Klaus Jensen Team Lund Man 93,94
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,94
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 93,94
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 92,93
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 92,93
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,93
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 92,93
Roeland Schultz ÅFK Man 91,92
Ulrich Løcke HFC Man 91,92
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,92
Henrik Hansen Team Lund Man 91,92
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,92
Kent Jensen DSU Man 91,92
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,92
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 91,92
Andreas L Johansen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 91,92
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 90,91
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 90,91
Per R Hansen HFC Man 90,91
Johnny Larsen HFC Man 90,91
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 89,90
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 89,90
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,90
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 89,90
Mads Bilstrup ÅFK Man 89,90
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 88,89
Michael Schow ÅFK Man 88,89
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,89
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 87,88
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,88
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,88
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 87,88
Anders Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 87,88
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,88
Mikkel Petersen Team Lund Junior 86,87
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 86,87
Lars Frederiksen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,87
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 86,87
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 86,87
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,86
John Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Veteran 85,86
Bent Winther Fyns Flugtskydningsforening Veteran 85,86
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,86
Carsten Josephsen HFC Man 85,86
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,84
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,84
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 83,84
John Hansen DSU Senior 83,84
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 83,84
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,83
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,82
Claus Bendtsen Stige Jatforening Man 80,81
Ib Sloth Hansen Hvidebæk Jagtforening Senior 79,80
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 78,79
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 78,79
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 78,79
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 77,78
Louise Ø Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 77,78
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 76,77
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 75,76
Lisbet Hedegaard MSK Lady 71,72
Laila Terkelsen Team Lund Lady 70,71
Jimmy Tange Team Lund Man 67,68
Mikkel Løcke HFC Junior 54,55