Holstebro - 100 duer

Holstebro

21-04-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 74

Vundet af Philip Larsen med 98/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 84,74 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 98,98
Jakob Iversen Team Lund Man 98,98
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 98,98
Jesper Højhus Team Lund Man 97,96
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,94
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,92
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 95,92
Kent Jensen DSU Man 95,92
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Peter Terkelsen Team Lund Man 95,92
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,92
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,90
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 94,90
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 94,90
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 93,88
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,88
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 92,86
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 92,86
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 91,84
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,82
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 90,82
Mads Jensen Team Lund Man 90,82
Torben J Nielsen Fyns Flugtskydningsforening Man 90,82
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 89,80
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 89,80
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 88,78
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 88,78
Ib Iversen Team Lund Man 88,78
Carl T Ø Jørgensen Team Lund Junior 88,78
Roeland Schultz ÅFK Man 88,78
Mikkel Petersen Team Lund Junior 88,78
Ulrich Løcke HFC Man 87,76
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 87,76
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 87,76
John Hansen DSU Senior 86,73
Mikkel Dall Team Claysport Syd Man 86,73
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,73
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,71
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 85,71
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 85,71
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 85,71
Anders Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 84,69
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 84,69
Bjarne Mølgaard HFC Man 84,69
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 84,69
Klaus Jensen Team Lund Man 83,67
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 82,65
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 81,63
Lars Markussen MSK Man 81,63
Nicolaj Ring Andreassen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 81,63
Carsten Josephsen HFC Man 80,61
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 80,61
Mikkel Løcke HFC Junior 78,57
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 78,57
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 78,57
Morten Mølgaard Team Lund Senior 78,57
Klaus Risbjerg Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 78,57
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 78,57
Jesper Sandgrav Holsterbro Strandjagtforening Man 77,55
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 75,51
Jesper Grønne Holsterbro Strandjagtforening Man 73,47
Lasse Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 73,47
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 72,45
Per R Hansen HFC Man 72,45
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 72,45
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 72,45
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 69,39
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 68,37
Bjarne Birnbaum HFC Senior 65,31
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 65,31
Lisbet Hedegaard MSK Lady 64,29
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 53,06
Laila Terkelsen Team Lund Lady 53,06