Odense 19 maj - 100 duer

Odense 19 maj

19-05-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 84

Vundet af Jonas P Christensen med 98/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 83,55 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 98,98
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 97,96
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,96
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 96,94
Henrik Hansen Team Lund Man 96,94
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 95,92
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,88
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,88
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 93,88
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 93,88
Kasper Pedersen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,88
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 92,86
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 92,86
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,84
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 91,84
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 91,84
Peter Terkelsen Team Lund Man 90,82
Mikkel Dall Team Claysport Syd Man 90,82
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 90,82
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 90,82
Jakob Iversen Team Lund Man 89,80
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,80
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 89,80
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 88,78
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 88,78
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 88,78
Mikkel Petersen Team Lund Junior 88,78
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,78
Ib Iversen Team Lund Man 88,78
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,78
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 88,78
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 87,76
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,76
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,76
Klaus Jensen Team Lund Man 86,73
Roeland Schultz ÅFK Man 86,73
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,71
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 84,69
Thomas Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,69
Ulrich Løcke HFC Man 83,67
Carsten Josephsen HFC Man 83,67
Morten Mølgaard Team Lund Senior 83,67
Lasse Hemmer Fyns Flugtskydningsforening Man 83,67
Jakob Mølbæk Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 83,67
Andreas Nissen Team Lund Man 82,65
Bjarne Mølgaard HFC Man 82,65
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 82,65
Christian M Pedersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 82,65
Mikkel Løcke HFC Junior 81,63
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,63
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,63
Johnny Larsen HFC Man 80,61
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 80,61
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 80,61
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 79,59
Benjamin Larsen BBJ Man 79,59
Carl T Ø Jørgensen Team Lund Junior 78,57
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 78,57
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 77,55
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 77,55
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,55
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,55
Henrik J Jensen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 77,55
Anders Thorn Fyns Flugtskydningsforening Man 77,55
Jesper Hougaard Frederiksen Fyns Flugtskydningsforening Man 76,53
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 76,53
Jane Heikendorf Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Lady 74,49
Mogens Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 74,49
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 73,47
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 71,43
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 70,41
Per R Hansen HFC Man 70,41
Michael Schow ÅFK Man 68,37
Mads Milling BBJ Man 67,35
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 66,33
Lisbet Hedegaard MSK Lady 66,33
Lasse Jacewicz Team Lund Junior 65,31
Jimmy Tange Team Lund Man 65,31
Søren Schou Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 63,27
Ahmad Mohseni ÅFK Man 56,12
Laila Terkelsen Team Lund Lady 48,98