KFK GP - 200 duer

KFK GP

16-06-2018 - 17-06-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 98

Vundet af Jørn Olsen med 195/200 duer

Konkurrencens gennemsnit var 83,28 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 100,00
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 98,46
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,44
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 96,41
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 95,90
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 95,38
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 95,38
Søren Nielsen Team Lund Man 95,38
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,87
Christian Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,87
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,87
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 94,36
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,85
Ulrich Løcke HFC Man 93,85
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 93,33
Frank Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,82
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,82
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,82
Jakob Iversen Team Lund Man 92,31
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,79
Marcus Holm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,28
Peter Terkelsen Team Lund Man 90,26
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 89,74
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,74
Bo Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 89,23
Jerry Gordon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,72
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,72
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 88,72
Johnny Larsen HFC Man 88,72
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 88,21
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 88,21
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 88,21
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,21
Roeland Schultz ÅFK Man 87,69
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 87,69
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,18
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 87,18
Lars Frederiksen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,18
Henrik Hansen Team Lund Man 86,67
Kristian Pedersen HBJ Veteran 86,67
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,67
John Hilmer Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 86,67
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,67
Peter Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,15
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,15
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 86,15
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 85,64
Carsten Josephsen HFC Man 85,64
Lars Olsen Trier Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 85,13
Ib Iversen Team Lund Man 85,13
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 84,62
Kent Jensen DSU Man 84,62
Søren Friis-Holm Fyns Flugtskydningsforening Man 84,62
Jan Hansen Team Lund Man 84,62
Michael Schultz Team Lund Man 84,10
Per Knudsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,10
Peter Gdowski Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 83,59
Christian Staunskær ??? Senior 83,59
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 83,08
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 83,08
Poul Palm Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,08
Martin Bak Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 82,56
Dennis Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 82,56
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 82,05
Frederik L Jensen Hvidebæk Jagtforening Junior 82,05
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 81,54
Søren Schou Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 81,54
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 81,03
Sonny Persson Gilleleje Jagtforening Senior 81,03
LARS Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,03
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 79,49
John Hansen DSU Senior 79,49
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 78,97
Simon Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 78,46
Bjarne Birnbaum HFC Senior 77,95
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 77,95
Jens Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 77,44
Mikkel Løcke HFC Junior 77,44
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 76,41
Torben Lund Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 75,90
Anders Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 73,85
Per R Hansen HFC Man 73,33
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 72,82
Bent Holm Team Claysport Syd Man 72,82
Tania Merkel Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 71,28
Frederik Bråthen Gilleleje Jagtforening Senior 70,77
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 70,77
Anna Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 69,74
Niels Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 68,72
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 68,21
Rene Haagen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 68,21
Daniel Østergaard Givskud Sogns Jagtforening Junior 66,15
Frank L Jensen Givskud Sogns Jagtforening Senior 65,13
Kurt Poulsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 64,62
Klaus Ipsen ??? Man 60,51
Emil L Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 54,87
Jesper Hougaard Frederiksen Fyns Flugtskydningsforening Man 53,85
Ahmad Mohseni ÅFK Senior 52,82