Givskud - 100 duer

Givskud

30-06-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 84

Vundet af Rasmus Vemmelund med 97/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 85,04 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 100,00
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 98,97
Jakob Iversen Team Lund Man 98,97
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,94
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,94
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 97,94
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,91
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 96,91
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 95,88
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,85
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 94,85
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 93,81
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 93,81
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 93,81
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 93,81
Martin G Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 92,78
Ulrich Løcke HFC Man 92,78
Johnny Larsen HFC Man 91,75
Edvard Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Senior 91,75
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 91,75
Christian Staunskær ??? Man 91,75
Jakob Mølbæk Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 90,72
Kent Jensen DSU Man 90,72
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 90,72
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,69
Philip Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 89,69
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 89,69
Svend Burchardt Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 88,66
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 88,66
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,66
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,66
Helene Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 88,66
Carsten Josephsen HFC Man 88,66
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 87,63
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 87,63
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 87,63
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 87,63
Mikkel Dall Team Claysport Syd Man 86,60
Roeland Schultz ÅFK Man 86,60
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 86,60
Jesper Barsingerhorn Team Lund Junior 86,60
Mikkel Petersen Team Lund Junior 86,60
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,60
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 86,60
Ib Iversen Team Lund Man 86,60
Mads Kristensen Givskud Sogns Jagtforening Man 86,60
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 85,57
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 85,57
Bjarne Mølgaard HFC Man 85,57
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 85,57
Henrik J Jensen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 84,54
Klaus Jensen Team Lund Man 83,51
Henrik Pedersen Givskud Sogns Jagtforening Man 83,51
Peter Terkelsen Team Lund Man 83,51
Niels Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 83,51
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 82,47
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 82,47
Morten Mølgaard Team Lund Senior 81,44
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 81,44
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 81,44
Jesper Grønne Holsterbro Strandjagtforening Man 80,41
Mads Milling BBJ Man 80,41
Frederik Bråthen Gilleleje Jagtforening Man 80,41
Benjamin Larsen BBJ Man 79,38
Søren Autrup Team Claysport Syd Man 79,38
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 79,38
Michael Schow ÅFK Man 79,38
John Hansen DSU Senior 79,38
Anders Caben Team Lund Senior 79,38
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 78,35
Jes P Andersen Team Lund Veteran 77,32
Jesper Sandgrav Holsterbro Strandjagtforening Man 77,32
Bent Holm Team Claysport Syd Man 76,29
Jonas Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 76,29
Jan Ovesen Københavns Flugtskytte Klub KFK Veteran 76,29
Søren Schou Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 73,20
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 73,20
Per R Hansen HFC Man 72,16
Mikkel Løcke HFC Junior 72,16
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 65,98
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 64,95
Morten Vørts Givskud Sogns Jagtforening Man 62,89
Poul Erik Jensen Givskud Sogns Jagtforening Veteran 54,64
Ole Winther Givskud Sogns Jagtforening Junior 52,58