Støvring - 100 duer

Støvring

07-07-2018

Dansk Skytte Union - Compak Sporting

Antal skytter: 74

Vundet af Jeppe Olsen og Jonas P Christensen og Peter Terkelsen og Thomas Stark med 95/100 duer

Konkurrencens gennemsnit var 86,30 %

Navn Klub Klasse Resultat (%)
Jeppe Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 100,00
Jonas P Christensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Peter Terkelsen Team Lund Man 100,00
Thomas Stark Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 100,00
Steen Hansen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 98,95
Martin Tønnesen Hvidebæk Jagtforening Man 98,95
Kent Jensen DSU Man 97,89
Christian B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 97,89
Christian Kruse Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 97,89
Emil Petersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 97,89
Jørn Olsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 96,84
Jan Nørby Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 96,84
Per Vistisen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 96,84
Marcus Kollerup Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 95,79
Jesper Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Man 95,79
Michael Hansen Holsterbro Strandjagtforening Man 94,74
Jens Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 94,74
Paul Jørn Tingleff Team Lund Man 94,74
Rasmus Vemmelund Givskud Sogns Jagtforening Man 93,68
Jesper Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 93,68
Gustav Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 93,68
Lars B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 92,63
Sussie Jade Nordvesthimmerlands Sportsskytter Lady 92,63
Tommy Mortensen Givskud Sogns Jagtforening Man 92,63
Bjarne Birnbaum HFC Senior 91,58
Mikael Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 91,58
Anna Stenberg Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 91,58
Henry Pedersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,53
Søren Tange Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 90,53
Uffe Gedde Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 90,53
Ulrich Løcke HFC Man 90,53
Mads Baarupdal Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,47
Mike Olsen Holsterbro Strandjagtforening Man 89,47
Ib Iversen Team Lund Man 89,47
Casper Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 89,47
Kent Simonsen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 89,47
Jonas Jacobsen Nordvesthimmerlands Sportsskytter Junior 89,47
Marcus B Jensen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 88,42
Lars Andersen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Man 88,42
Mikkel Petersen Team Lund Junior 87,37
Jonas Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 87,37
Klaus Jensen Team Lund Man 87,37
Morten Mølgaard Team Lund Senior 87,37
Bo Rasmussen Holsterbro Strandjagtforening Man 87,37
Jakob Larsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 86,32
Lars Bøgelund Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 84,21
Johnny Larsen HFC Man 84,21
Torben Iversen Team Claysport Syd Man 82,11
Malthe Lorenzen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 82,11
Bent Holm Team Claysport Syd Man 82,11
Jan Hansen Team Claysport Syd Man 81,05
Marcus S Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 81,05
Johnny Andersen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 81,05
Kim B Hansen Team Claysport Syd Man 80,00
Michael Vadstrup Petersen Holsterbro Strandjagtforening Man 80,00
Mikael B Pedersen Hvidebæk Jagtforening Man 80,00
Louise Estrup Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 80,00
Steffen Thomsen Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 78,95
Simon Greth Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Junior 78,95
Søren Schou Københavns Flugtskytte Klub KFK Senior 78,95
Christoffer Rasmussen Københavns Flugtskytte Klub KFK Junior 77,89
Per R Hansen HFC Man 77,89
Bent Aldahl Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Senior 77,89
Anders Caben Team Lund Senior 75,79
Mikkel Løcke HFC Junior 75,79
Morten Vørts Givskud Sogns Jagtforening Man 74,74
Arne Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 73,68
Benny Hansen Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening Master 72,63
Hans Erik Meyer Fyns Flugtskydningsforening Man 69,47
Regitze Lagerbon Københavns Flugtskytte Klub KFK Lady 66,32
Benny Kjep Københavns Flugtskytte Klub KFK Man 63,16
Tina Skou Holsterbro Strandjagtforening Lady 62,11
Laila Terkelsen Team Lund Lady 58,95
Lisbet Hedegaard MSK Lady 56,84